Словник, який пишеш ти! Скажи своє слово             

Що таке ЗеВікі

від: 2013/12/06

ZeWiki— безкоштовний та вільний вікійний хостинг, створений українцями для українців.

Україномовний портал проекту

Історія виникнення

Українські користувачі, серед яких були і адміністратори даного проекту, тривалий час шукали надійний вікійний хостинг для створення власних проектів українською мовою. Зустрілися і познайомилися через скайп на платформі Вікія.

Усе було б непогано. Оформлення і можливості Вікії повністю влаштовували. Навіть можна було б змиритися із видаленням цицьок Сарою (на згадаємо прізвища, наче Манлі). Але ось раптом зайшла мова про створення української спільноти. І тут понеслось… Навіть україномовний хелпер був проти. Основний аргумент — малочисельність українського порталу і його низька активність. Проте, як здалося зі сторони, питання все-таки в узурпації влади. Так назріла необхідність створення власної хостингової платформи.

Винаходити ровер не стали. [[User:ua2004|UA2004]] узяв за основу складний і заплутаний, але ж відкритий і випробуваний код Вікії, і на його основі створив цю платформу. Перші ЗеВікі почали створювати в вересні 2013. На протязі жовтня тривало тестування обмеженою кількістю юзерів і виправлення багів засновником.

Чому ЗевВікі?

Коли україномовний юзер з Бердичева чи Жмеринки читає The Wiki… ну, коротше, ОТАК він і читає.

Крейсерська ідеологічна стаття

Чому ми за підтримку саме україномовних проектів

Оригінал читати тут

Статей на тему української мови і її важливості для українців (чи то, мешканців України, навіть якщо вони не вважають себе українцями) більш аніж достатньо як на газетних шпальтах, так і в інтернеті. Спробуємо «нє растєкашися мислію по дрєву» зформулювати, чому ЗеВікі підтримує саме україномовні проекти.

Зробимо це короткими конкретними пунктами.

Отже, ЧОМУ
(конкретні відповіді на конкретне запитання)

* Бо користувачів рунету в рази більше, аніж користувачів укрнету
* Бо україномовні, — вони в своїй більшості і російськомовні, але розвивають переважно російські проекти; натомість україномовних росіян в інтернеті дуже мало
* Бо нинішні росіяни не лише не бажають вчити новітню історію, відхиляючись від «Краткого курса истории ВКП(б)», а й агресивно насаджують сталінські погляди в інтернеті, не стидаючись використовувати при цьому мат і погрози
* Бо ми пам’ятаємо історію відносин між Московією та Україною від 1654 року (Переяславська рада) і до сьогодні
* Бо з моменту здобуття Україною Незалежності в 1991 році і до сьогодні державність української мови лише продекларована, а вчорашніми «совками» і сьогодні вважається лише мовою сільського бидла, не здатною формулувати висонотехнологічні тези складних галузей, таких, скажімо, як медицина чи мікроелектроніка
* Бо ті ж самі «совки» сплять і бачать «манну небесну», що паде їм на голови прямо в мить вступу до Митного Союзу, при цьому проміння щастя осяють «русскіє танкі, давящіє нєнавістних бандерлогов»
* Бо Росія і сьогодні не визнає очевидних фактів підтасування власної історії, викрадення своєї власної назви і прагне відновлення імперії «від моря до моря», де собі знову відродить роль Старшого Брата з функціями «мочити в сортірах сраних чурок»
* Бо ми маємо яскравий приклад сусідньої Білорусі, де свідомо відмовилися від рідної мови в угоду Старшому Брату
* Бо «русскоязичниє» донедавна лише брьохалися лайном в інтернетах, а сьогодні взяли до рук кийки, і пішли гамселити наших дітей

Цікавинки

Статтю Тітушки ЗеВікі взяли безпосередньо на Мислово