Словник, який пишеш ти! Скажи своє слово             

Слово року 2023

прес-реліз                                                                п’ятниця, 5 січня 2023 року

 

Слово року-2023

Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав слово “мобілізаціясловом 2023 року. Термін знаходився в центрі суспільної дискусії протягом усього року з піковим інтересом у грудні, коли уряд вніс до парламенту контраверсійний законопроект про мобілізацію.

Мобілізація потіснила іншого кандидата, контрнаступ, який, на жаль, отримав значно більше медійної підтримки, аніж матеріально-технічного забезпечення, і, як наслідок, приніс більше фрустрації, аніж видимих результатів.

Серед інших претендентів на звання слова року, усі з яких цьогоріч пов’язані з війною, можна виділити такі:

* ухилянт — чоловік, який ухиляється від мобілізації. Ухилянтами також називають політичне керівництво країни, яке відмовляється брати на себе відповідальність за складні рішення та переводить стрілки на військових.

* яйця по 17 гривень — як символ корупції у Міністерстві оборони України.

* блокада/деблокада — у зв’язку з блокадою Росією українських морських портів та їх частковою деблокадою методом винищення Чорноморського флоту РФ; а також недружніми діями польських перевізників та фермерів, які також блокують кордон, завдаючи шкоди українській економіці.

* літо в Криму — теза начальника Головного управляння розвідки Кирила Буданова як символ завищених очікувань українського суспільства від контрнаступу.

* позиційна війнатермін набув популярності після публікації статті головнокомандувача Залужного про перехід війни на новий етап.

* конфліктнесправджені очікування від контрнаступу призвели до значної турбулентності в українському суспільстві та серії конфліктів, найвидимішим з яких став конфлікт президента Зеленського та головнокомандувача Залужного.

* дрон — різке збільшення використання дронів, зокрема FPV та морських дронів мало суттєвий вплив на перебіг бойових дій в цьому році.

Єдиним словом з загальносвітового контексту у цьому списку стало ШІ (штучний інтелект), хоча й його присутність пов’язана з інтеграцією ШІ у військові системи.

——————————————————————————————————————————————–

Словник “Мислово” створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

Мислово” обирає слово року водинадцяте. Основними критеріями при виборі слова року є його популярність та соціальна значущість. Слова року за минулі роки:

2022:  русский военный корабль, иди на хуй

2021:  вакцина

2020:  коронавірус

2019:  діджиталізація

2018:  томос

2017:  безвіз

2016:  корупція

2015:  блокада

2014:  кіборги

2013:  євромайдан

——————————————————————————————————————–

Додаткова інформація:

Борис Петренчук, редактор

email: info@myslovo.com,

сайт: www.myslovo.com

# # #