Словник, який пишеш ти! Скажи своє слово      

Слово року 2018

прес-реліз                                                                  п’ятниця, 4 січня 2019 року

Томос — слово року-2018

Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав “томос” словом 2018 року. Слово є символом утворення в Україні автокефальної помісної церкви та подальшого відходу від ідеологічного впливу Москви.

Грецьке слово “томос”, яке донедавна було відомо лише вузькому колу посвячених у релігійну термінологію людей, викликало найбільший суспільний інтерес у минулому році.

Вперше у вітчизняному публічному просторі воно з’явилось у квітні 2018 року, коли президент Порошенко попросив парламент підтримати його звернення до Вселенського патріарха щодо надання томосу про Українську помісну автокефальну церкву. Відтоді інтерес до цього слова з боку українських медіа та суспільства лише зростав, і у грудні українці назвали об’єднання церкви та надання томосу головною політичною подією року, що минув.

Іншими претендентами на звання слова року були:

євробляхи — слово, яке перекочувало у цьогорічний шортліст з минулого року, і продовжувало хвилювати значну частину українського суспільства

безкарність — на жаль, актуальність цього слова лише зросла. Напади на журналістів та активістів стали ще зухвалішими та жорстокішими, а розслідування цих злочинів не ведуться належним чином

агресія — у зв’язку з першою неприхованою агресією Росії у Керченській протоці, коли російські військові обстріляли кораблі ВМС України та захопили у полон українських моряків

воєнний стан — запровадження воєнного стану внаслідок агресії РФ сколихнуло українське суспільство. Проте через його вкрай обмежений характер цей вираз не став визначальним у 2018 році

новічок — слово року-2018 у Росії, яке не сходило з передовиць провідних світових видань та стало символом політики Кремля.

——————————————————————–

Словник “Мислово” створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

Мислово” обирає слово року вшосте. Словом року-2013 став “євромайдан”, 2014 — “кіборги”, 2015 — “блокада”, 2016 — “корупція”, а 2017 — “безвіз”.

# # #