Словник, який пишеш ти! Скажи своє слово      

Слово року 2017

Прес-реліз                               п’ятниця, 5 січня 2018 року

Безвіз — слово року-2017

Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав “безвіз”, скорочення словосполучення “безвізовий режим”, словом 2017 року.

На думку укладачів словника це слово найкраще відображає настрій та переживання року, що минув. Новотвір знаходився в центрі інформаційного поля України протягом всього року з піковим інтересом у червні, коли безвізовий режим з ЄС вступив у дію. Під кінець року одне з соцопитувань визначило безвіз головною подією, а президент Порошенко — головним досягненням країни у 2017 році. Немає сумнівів, що вільний рух українських людей та ідей всередині Європи матиме значний вплив на життя країни та мови.

Цікавою є також і будова цього слова. Таке органічне єднання українського прийменника зі словом французького походження в нову лексичну одиницю говорить про хорошу здатність української мови засвоювати та перетворювати під свої потреби іншомовні слова.

Український суспільний дискурс традиційно переобтяжений політикою, тож більшість інших слів-претендентів на звання слова року-2017 теж мають політичне забарвлення. Серед них можна виділити такі:

безкарність — як одна з ключових політичних проблем, що руйнують країну зсередини

агент Кремля — кліше, яке чинна влада без розбору навішує на своїх опонентів

заручники — як інструмент, що його активно використовує Росія у гібридній війні проти України

євробляхи — нерозмитнені автівки на єврономерах, які заполонили країну

Не забарвлені політично слова-кандидати прийшли до нас з-за кордону:

біткоїн — як найвідоміша криптовалюта, яка цілий рік дивувала світ своїми стрибками

спінер — у 2017 році світ пережив справжню епідемію захоплення цією маленькою іграшкою

————————————————————-

Словник “Мислово” створений у 2012 році з метою фіксації неологізмів, сленгу та інших проявів сучасної української мови. Слова та визначення до них надсилають звичайні користувачі.

“Мислово” обирає слово року вп’яте. Словом року-2013 став “євромайдан”, 2014 — “кіборги”, 2015 — “блокада”, а 2016 — “корупція”.

# # #